Pharma Nord   Sveikatos Naujienos
- Tiems, kurie nori prisiimti atsakomybę už savo sveikatą

Beveik 90 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų vitamino D kiekis kraujyje yra per mažas. Išvada pateikta remiantis laboratorijos „Antėja“ kraujo mėginių duomenimis. Tyrimai rodo, kad panaši situacija yra ir Latvijoje bei Estijoje. Skaitykite toliau, jei norite sužinoti, kaip lengvai galima koreguoti vitamino D trūkumą.


17,7 proc. vyresnių nei 19 metų Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D, be to, dar didesnį nerimą kelia tai, jog, remiantis laboratorijos „Antėja“ gautais kraujo mėginių duomenimis, net 72,4 proc. tos pačios amžiaus grupės tiriamųjų turi nepakankamą jo kiekį. Kraujo mėginiai buvo imami iš 724 savanorių (vyrų ir moterų) 2016 m. gruodžio – 2017 m. vasario mėnesiais.

Baltijos regiono problema
Panašios išvados buvo padarytos kiek anksčiau Latvijoje, kai 2013 m. tyrimas, kurį atliko Rygos Stradinio universitetas ir Latvijos Osteoporozės bei Kaulų Metabolinių Ligų Asociacija, parodė, kad 82 proc. Latvijos gyventojų kraujyje vitamino D kiekis buvo per mažas. 2009 m. atlikto tyrimo, kuris buvo publikuotas „BMC Public Health“, metu nustatyta, kad 73 proc. Estijos gyventojų stokoja vitamino D žiemos mėnesiais, o vasarą per mažą šios maistinės medžiagos kiekį turi 29 proc. Estijos gyventojų.

Akivaizdu, kad vitamino D nepakankamumas yra problema, su kuria susiduria visas Baltijos regionas.

 

Svarbus daugeliui organizmo funkcijų


Yra daug priežasčių, dėl kurių vertėtų pasirūpinti tinkamu vitamino D kiekiu kraujyje.

Ši maistinė medžiaga padeda tinkamai funkcionuoti imuninei sistemai, palaiko normalią kaulų bei dantų būklę, normalią raumenų funkciją ir padeda normalizuoti įvairias kitas organizmo funkcijas.

 

Saulės pakanka ne visuomet


Organizmą vitaminu D galima aprūpinti įvairiais būdais. Geriausias jo šaltinis, žinoma, yra saulė, tačiau gauti pakankamai vitamino D tokiu būdu yra įmanoma tik nuo gegužės iki rugsėjo.

Likusią metų dalį saulė danguje yra per žemai, todėl jos spindulių naudos pajusti nebegalime.

Kai kuriuose maisto produktuose, ypač žuvų, vitamino D taip pat yra, tačiau vien tinkama mityba reikiamo šios svarbios maistinės medžiagos kiekio organizmui užtikrinti negali.

Skaityti daugiau

 

Puikiai įsisavinamas vitamino D papildas


Vis daugiau žmonių, norėdami išvengti vitamino D trūkumo, vartoja šio vitamino papildus. „D-Pearls“ yra puikus tokio papildo pasirinkimas, nes jo sudėtyje yra biologiškai aktyvaus vitamino D3 augalinio aliejaus tirpale, kurį puikiai įsisavina virškinimo sistema. Biologinis „D-Pearls“ įsisavinimas buvo patvirtintas dokumentais, atlikus keletą klinikinių tyrimų.

Oslo universitete Norvegijoje mokslininkai ištyrė dvi „D-Pearls“ formules (mažų ir didelių dozių kapsules) sportininkų grupėje ir nustatė, kad abi dozės efektyviai absorbuojamos organizme.

Mokslininkai skyrė vitamino D papildus vyrams ir moterims sportininkams, ištirti kaip gerai jie įsisavinami organizme. Rezultatai parodė, jog vitamino D kiekis kraujyje reikšmingai padidėjo tiriamųjų grupėse, be to medžiaga buvo efektyviai absorbuojama.


Šaltinis: ”Effekt av vitamin D-tilskudd på 25(OH)D-status” (André Colin Klæboe Baumann), University of Oslo, July 2013