Pharma Nord   Sveikatos Naujienos
- Tiems, kurie nori prisiimti atsakomybę už savo sveikatą
Pernelyg mažas seleno kiekis
turi įtakos visam Jūsų organizmui


Vienas iš požymių, kad Jums stinga seleno, yra plaukų slinkimas. Kitas – lūžinėjantys nagai. Tačiau, kaip teigia dr. Jurgita Knašienė iš Kauno klinikinės ligoninės, seleno trūkumas taip pat gali turėti neigiamo poveikio Jūsų imuninei sistemai, skydliaukei bei daugeliui kitų svarbių funkcijų. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl selenas yra būtinas sveikatai ir ką galite padaryti, kad užtikrintumėte tinkamą jo kiekį.


Ar Jūsų nagai linkę lūžinėti? Dažnai sergate peršalimo ligomis? Sunku kontroliuoti savo svorį? Tai gana dažnos sveikatos problemos, tačiau ar pagalvojote, kad jų priežastis galėtų būti vienos maistinės medžiagos trūkumas Jūsų mityboje? Jurgita Knašienė iš Kauno klinikinės ligoninės praėjusį mėnesį publikuotame straipsnyje paaiškino, kad selenas – viena iš svarbiausių maistinių medžiagų [1]. Ji taip pat teigė, kad šio mikroelemento trūkumas gali turėti poveikio ne tik mūsų imuninei sistemai bei skydliaukės veiklai, bet net ir mūsų reprodukcinei sveikatai.
 
Mums reikia dvigubai daugiau
Ar subalansuotos mitybos neužtenka, kad gautume reikiamą seleno kiekį? Jei gyvenate Europoje – tikrai ne. Bėda ta, kad mūsų žemės ūkio paskirties dirvožemyje yra tiek mažai seleno, kad vidutinis Europos gyventojas gauna maždaug pusę seleno kiekio, galinčio palaikyti gerą sveikatos būklę. Javuose ir jais mintančių gyvūnų organizme yra tiesiog per mažas seleno kiekis, todėl mes gauname per mažai seleno iš augalų, mėsos ir pieno produktų, kuriuos valgome.
 
Ekspertai rekomenduoja seleno tabletes
Jeigu valgote daug žuvies (kuri taip pat yra geras seleno šaltinis), riešutų, pilno grūdo produktų ir kepenų, jūs tikrai judate teisinga kryptimi. Tačiau to gali ir neužtekti. Būtent dėl šios priežasties vis daugiau ekspertų rekomenduoja vartoti seleno papildus. Tai yra paprastas ir patikimas būdas pasirūpinti, kad kasdien gautumėte gerai sveikatai palaikyti būtiną seleno kiekį.
 
Gerai įsisavinamos seleno mielės
SelenoPrecise Eurotabs 100 µgVartodami „SelenoPrecise“ – patentuotas „Pharma Nord“ seleno mieles – gausite daugiau nei 20 skirtingų organinio seleno rūšių vienoje tabletėje. Tyrimais įrodyta, kad organizmas pasisavina 88,7 % „SelenoPrecise“ preparate esančio seleno kiekio, o organizme išlieka 74 % pasisavinto seleno. Tai yra labai svarbu, nes reiškia, kad selenas lieka svarbiuose nuo seleno priklausomuose fermentuose (seleno baltymuose), kurie yra atsakingi už daugybę biologinių funkcijų, pavyzdžiui:
  • ląstelių apsaugą
  • imuninę funkciją
  • tinkamą skydliaukės veiklą
  • reprodukciją ir vaisingumą

Jeigu norite sužinoti daugiau apie „SelenoPrecise“

1. https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/seleno-trukuma-gali-isduoti-ir-jusu-nagu-bukle.d?id=76004443