Paieška

  Search Results

  Uždaryti

  Palaipsnis iškastinio kuro atsisakymas gali kelti sveikatos problemų
   
   

   

  Rimtai, mes nejuokaujame. Kuo mažiau anglies ir kitokio iškastinio kuro sudeginsime, tuo mažiau seleno bus dirvožemyje, o selenas būtinas žmonių sveikatai. Kita vertus, aplinką saugoti taip pat yra svarbu. Sužinokite, kaip galima išspręsti šią dilemą.

  Viena yra visiškai aišku: oro tarša pažeidžia plaučius ir yra itin kenksminga žmogui.
  Dėl šios priežasties iškastinio kuro būtina atsisakyti kuo greičiau. Vis dėlto su oro tarša siejamas ir vienas teigiamas aspektas – užtikrinami didesni būtinojo mikroelemento seleno kiekiai žemės ūkio paskirties dirvožemiuose ir vandenynuose. 

  Deginant naftą ir anglį, selenas patenka į atmosferą. Su lietumi ir sniegu selenas grįžta į dirvožemį, iš kurio jį absorbuoja javai, ir į vandenynus, iš kurio jį įsisavina žuvys ir kiaukutiniai vėžiagyviai.

  Vis dėlto, remiantis 2021 metų mokslo žurnale „Communications Earth & Environment“  paskelbto tyrimo duomenimis, numatoma, kad dėl palaipsnio iškastinio kuro atsisakymo aukščiau aprašytu būdu į dirvą grįžtančio seleno kiekis artimiausiu metu sumažės 55–80 procentų.

   

  Selenas itin svarbus mūsų sveikatai

  Padėtį dar labiau apsunkina faktas, kad pasaulinės seleno atsargos dirvožemyje ir pamatinėse uolienose yra ribotos, tad mokslininkai nerimauja, kad visa tai gali baigtis milžiniška visuotine seleno stoka.
  Ar tai svarbu? Neabejotinai.

  Selenas reikalingas tam, kad susidarytų maždaug 25–30 skirtingų seleno proteinų, kurie negali funkcionuoti be šios svarbios maistinės medžiagos. Seleno proteinai reguliuoja gausybę įvairių organizmo funkcijų, pavyzdžiui, imuninę apsaugą, medžiagų apykaitą, vyrų ir moterų vaisingumą bei daug kitų.

   
  Pharmanord image

  Po 100 mikrogramų kasdien

  Seleno yra įvairiuose maisto produktuose, todėl būtina gerai subalansuoti mitybą. Žmonėms, kurie nusprendė nevalgyti mėsos ar žuvies, ar kurie netoleruoja glitimo ir dėl to vengia grūdinių produktų, gali būti sudėtinga gauti pakankamai seleno su maistu.

  Tyrimais įrodyta, kad, norint pakankamai prisotinti organizmą vienu svarbiausių seleno proteinų - seleno proteinu P, kasdien reikia suvartoti maždaug po 100 mikrogramų seleno.
  Nuostabą kelia 2015 m. paskelbto tyrimo rezultatai: nepaisant to, kad tiriamieji penkias dienas per savaitę kasdien suvartodavo po 200 g žuvies ir kiaukutinių vėžiagyvių, seleno kiekis jų organizme nebuvo pakankamas.

   

  Gerai įsisavinamos daniškos seleno mielės

  Nuo 1984 m. Suomijoje žemės ūkio paskirties trąšos papildomos selenu ir tai yra vienas iš būdų užtikrinti, kad suomiai suvartotų pakankamai seleno. Šis sprendimas pasiteisino.

  Kitas būdas – vartoti seleno tabletes. „Pharma Nord“ patentuotos seleno mielės „SelenoPrecise“ yra puikus variantas. Šio produkto dokumentacija patvirtinta, kad jo sudėtyje esantis selenas gerai įsisavinamas bei lengvai susijungia su įvairiais seleno proteinais.

  Būtent dėl šios priežasties novatoriškąjį tyrimą „KiSel-10“ atlikę mokslininkai pasirinko Pharma Nord prekės ženklo produktą. Šio tyrimo duomenys pagrindžia, kad tiriamųjų, kasdien vartojusių po 200 mikrogramų „SelenoPrecise“ ir 200 mg „Bio-Quinone Q10“, gyvenimo kokybė ženkliai pagerėjo net keletu aspektų.